Jak wykręcić urwaną świecę żarową?

Powrót do aktualności

wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy małopolska

Jak wykręcić urwaną świecę żarową?

Jak wykręcić urwaną świecę żarową? Kłopot urwanej świecy żarowej może dotknąć każdego posiadacza samochodu z silnikiem Diesla. Na szczęście istnieją sposoby na jej wyciągnięcie bez zdejmowania głowicy silnika, a co za tym idzie uniknięcia kosztownego remontu. Świece żarowe nie dość, że mogą się urwać z różnego powodu, to na dodatek najczęściej urywa fragment świecy żarowej zwany „żarnikiem”. Urwany fragment świecy żarowej pozostaje więc w jej gnieździe i uniemożliwia zamocowanie nowej świecy.

Jak wykręcić urwaną świecę żarową i jej pozostałości?

Najbardziej znanym chyba sposobem jest demontaż głowicy. Wiąże się to jednak ze sporymi kosztami i tak naprawdę małym remontem naszego silnika. Oprócz planowania głowicy trzeba wymienić śruby, rozrząd oraz olej. Koszt takiej operacji to często nawet kilka tysięcy złotych, co szczególnie w przypadku starego samochodu staje się kompletnie nieopłacalne.

Drugim sposobem jest działanie „na własną rękę. Barierą tej metody jest jednak bardzo wysoki koszt specjalistycznych narzędzi, które na dodatek nie są uniwersalne i trzeba je zakupić w zależności od marki posiadanego pojazdu.

Trzecim i najlepszym sposobem w tym wypadku jest zlecenie wyciągnięcia świec specjaliście. Kosz takiego zabiegu jest relatywnie najbardziej korzystny. Serwis dojedzie do Ciebie i w miarę szybkim czasie rozwiąże Twój problem usuwając pozostałości świecy żarowej.

Jakich narzędzi potrzebuje do wyciągnięcia świecy żarowej?

Jak wykręcić urwaną świecę żarową samodzielnie? Decydując się na samodzielne usuwanie świecy żarowej potrzebne będą odpowiednie narzędzia:

  • końcówki wkręcane w gniazda świec,
  • wiertła (różne rozmiary),
  • gwintowniki (najlepiej co najmniej dwa różne)
  • szpilki (w ilości odpowiadającej ilości gwintowników)
  • nakrętki.

Sama procedura wydaje się być bardzo prosta, ale w rzeczywistości może przysporzyć sporych problemów. Bez odpowiednej wiedzy i doświadczenia świeca żarowa może nie chcieć się wykręcić. Przy tym zabiegu trzeba być bardzo ostrożnym i cierpliwym, dlatego najlepszym rozwiązaniem jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy wydaje się być zlecenie usunięcia świecy specjaliście.

Usuniemy zerwaną świecę!

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów wprowadziliśmy usługę usuwania świec żarowych bez konieczności demontowania głowicy. Przyjedziemy na miejsce i wykonamy naprawę szybko i bezinwazyjnie. Zapraszamy do kontaktu.